Sací hadice

Sací hadice ve zdi

20. 4. 2012, 14:20

Hadice ve zdi je termín jehož význam se nám objasní až s pojmem centrální vysávání. Ano, jedná se skutečně o hadice k vysavači, které se nám u běžných vysavačů pletou při luxování pod nohama a při skladování zabírají místo.

Centrální vysávání s hadicí ve zdi

Tato novinka v systémech centrálního vysávání je však běžně uschována ve zdi a v případě potřeby se vytáhne v potřebné délce ze sací zásuvky, připojí se na ni rukojeť se sací tyčí a můžeme se pustit do úklidu. Po skončení úklidu v daném prostoru odpojíme sací rukojeť a hadice se vlivem podtlaku v sacím potrubí sama vtáhne zpět na své místo ve zdi.

Hadice ve zdi nám umožňují ještě pohodlnější a snadnější úklid v systémech centrálního vysávání. V tomto systému je vlastní sací agregát umístěn mimo obytné prostory a k němu připojené sací potrubí je rozvedeno do uzlových bodů budovy. Každý uzlový bod je ukončen sací zásuvkou, ke které se pak připojuje sací hadice a lze tak luxovat i méně přístupné prostory jako jsou schodiště, různá zákoutí a pod. U centrálního vysávání s hadicemi ve zdi není třeba hadice připojovat, jen se v potřebné délce vytáhnou ze zdi a po skončení vysávání se hadice sama vtáhne na své místo ve zdi.

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

Hadice ve zdi jsou nabízeny v délkách od devíti do patnácti metrů a bývají opatřeny ochranným obalem, který je chrání před opotřebením a zároveň slouží i jako ochrana luxovaného nábytku. Tyč u sací rukojeti je většinou teleskopická, aby si její délku mohla obsluha přizpůsobit podle potřeby.

Výhodou centrálního vysávání oproti klasickému luxování je především zvýšení aseptičnosti v uklízených prostorách, neboť nasátý vzduch není vracen zpět do místnosti, ale je veden spolu s nečistotami sacím potrubím až do odpadového kontejneru v blízkosti centrálního agregátu mimo obývané prostory. Toto umístění centrálního vysavače pak zaručuje bezhlučný provoz při úklidu i to, že nám pohonná jednotka nepřekáží při úklidu. Provoz centrálního vysavače je bezúdržbový, postačuje jednou za tři až čtyři měsíce vyprázdnit odpadový kontejner.

Krátce a stručně řečeno: rozhodneme-li se uklízet, nemusíme nikde shánět vysavač s hadicí, stačí vytáhnout ze sací zásuvky potřebnou délku hadice, připojit rukojeť se sací tyčí a můžeme začít. Počáteční vyšší finanční náklady na pořízení centrálního vysavače se nám brzy vrátí v podobě vyššího pohodlí a důkladnosti úklidu a v mnohem zdravějším životním prostředí v našich bytových či pracovních prostorách.

Hadice ve zdi a veškeré příslušenství můžete nakupovat přímo v e-shopu:

hadice ve zdi

Zobrazení: 147968 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Počet komentářu: 6
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Datum posledního komentáře: 14.12.2018
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Datum posledního komentáře: 3.9.2012
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

Co je hadice ve zdi?
Představujeme vám novinku od společnosti Newag: sací hadice ve zdi

Objevte další úroveň příslušenství pro centrální vysavače, který výrazně zjednoduší průběh vašeho úklidu...

Celý článek
Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

FAQ
Vy se ptáte, my odpovídáme

Aktualizovaný seznam často kladených dotazů na téma sací hadice ve zdi.

FAQ
HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Partnerské weby