Sací hadice

Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání

20. 4. 2012, 14:21

Představte si, že přistoupíte ke speciální zásuvce ve zdi, sáhnete do ní a začnete z ní vytahovat hadici, podobnou té, jakou znáte při luxování. Ano, to je přesně ono a tato hadice ve zdi je novinkou v systému centrálního vysávání.

Hadice ve zdi usnadní úklid

Centrální vysávání je nová moderní metoda toho zejména mezi muži tolik nepopulárního způsobu úklidu. Namísto menšího či většího samostatného přístroje, který pomocí hadice a hlavice vysává prach a nečistoty v obytných či pracovních prostorách je v systému centrálního vysávání využíván sací agregát umístěný mimo používané prostory, propojený potrubím se sacími zásuvkami.

Výkonný sací agregát umístěný spolu s odpadovým kontejnerem mimo obytné či pracovní prostory a propojený potrubím s jednotlivými sacími zásuvkami nacházejícími se v dostatečném množství po budově umožňuje pohodlné a důkladné vysávání do vzdálenosti až 15 metrů od sací zásuvky.

Nejen že je vlastní vysávání bezhlučné, ale dokonce nevíří prach a nevrací drobné částečky spolu s profiltrovaným vzduchem nazpět do luxovaných prostor, nýbrž je odvádí potrubím do již zmiňovaného odpadního kontejneru mimo obývané prostory. Tím se uklizený prostor stává aseptickým a přispívá tak k lepší kvalitě vzduchu, který doma či na pracovišti dýcháme.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Systém sací hadice ve zdi činí úklid ještě více pohodlným, neboť nemusíme sací hadice nikde skladovat a při úklidu je přenášet mezi jednotlivými sacími zásuvkami. Stačí jen hadici vytáhnout v potřebné délce ze zásuvky, připojit k ní rukojeť se sací tyčí a začít vysávat. Po skončení úklidu kolem jedné zásuvky odpojíme rukojeť s tyčí a hadice se sama vlivem podtlaku v potrubí zasune zpět na své místo a my můžeme přejít k další zásuvce.

Výrobce nabízí sací hadice do zdi v délkách 9, 12 a 15 metrů, což v praxi bohatě stačí, abychom dosáhli do všech vysávaných míst. Vlastní hadice jsou opatřeny ochranným obalem, který zároveň chrání před poškozením luxovaný nábytek. Sací tyč bývá teleskopická, aby si obsluha mohla přizpůsobit její délku. Připojují se na ni různé nástavce podle druhu vysávané podlahové krytiny či nábytku, obdobné jako u běžných vysavačů.

Systém centrálního vysávání s hadicemi ve zdi má odlišný druh potrubí než u systému bez hadic a je proto nutné vzít tuto okolnost v úvahu již v počátku rozhodování a následném projektování tohoto systému. Zvýšení pohodlnosti úklidu vám určitě vynahradí o něco vyšší finanční náklady při pořizování systému centrálního vysávání se zabudovanými hadicemi do zdi.

Zobrazení: 149738 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Nejkomentovanější
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Počet komentářu: 5
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Datum posledního komentáře: 17.9.2017
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Datum posledního komentáře: 3.9.2012
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

Co je hadice ve zdi?
Představujeme vám novinku od společnosti Newag: sací hadice ve zdi

Objevte další úroveň příslušenství pro centrální vysavače, který výrazně zjednoduší průběh vašeho úklidu...

Celý článek
Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

FAQ
Vy se ptáte, my odpovídáme

Aktualizovaný seznam často kladených dotazů na téma sací hadice ve zdi.

FAQ
HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM