Sací hadice

Hadice do zdi: novinka na trhu

20. 4. 2012, 14:20

Ve zdech budov se nacházejí nejrůznější potrubí rozvádějící na příklad vodu, plyn nebo klimatizovaný vzduch. Jedním z nejnovějších způsobů využití potrubního rozvodu je systém centrálního vysávání, jehož součástí jsou i hadice do zdi.

Hadice do zdi

Hadice do zdi jsou novinkou v systému centrálního vysávání. Je to svým způsobem vylepšení koncových prvků centrálního vysávání, kterými jsou sací zásuvky rozmístěné po budově, do nichž se připojuje sací hadice se sací tyčí. U této novinky jsou totiž sací hadice ukryty v potrubí za zásuvkou a v případě potřeby je lze v potřebné délce ze sací zásuvky vytáhnout.

Všichni určitě známe a ne vždy milujeme způsob úklidu, při němž nashromážděný prach a nečistoty vysáváme pomocí vysavačů. Nejčastějším přístrojem sloužícím tomuto účelu v domácnostech i na pracovištích jsou přenosné vysavače připojené dlouhým kabelem, který se nám plete pod nohy, do elektrické zásuvky a opatřené hadicí s nástavcem pro vlastní vysávání. Vysátý prach a nečistoty se zachycují ve filtru uloženém ve vysavači a očištěný vzduch se vrací do zpět do místnosti. I sebelepší filtr však nedokáže zachytit nejdrobnější částice prachu, bakterie a roztoče.

Velkým pokrokem se v tomto ohledu staly centrální vysavače. Centrální sací jednotka je umístěna v budově mimo obytné místnosti a sací potrubí je od ní rozvedeno ve zdech do jednotlivých prostor, kde je zakončeno tzv. sací zásuvkou. Do ní se připojuje sací hadice s nástavcem a prostor až do vzdálenosti 15 metrů může být luxován. Vysáté nečistoty jsou ukládány do odpadového kontejneru u centrálního agregátu a očištěný vzduch je rovněž vypouštěn mimo obytné prostory. Proto je tento způsob luxování nejen pohodlnější, neboť nemusíme při úklidu sebou vláčet vlastní vysavač ale i prospěšnější našemu zdraví, neboť uklizené prostory jsou mnohem aseptičtější.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Ještě pohodlnějším se centrální vysávání stane při využití systému „hadice ve zdi“, při němž odpadá nutnost skladovat někde v budově sací hadice, které se pak připojují k sacím zásuvkám. Při tomto systému jsou hadice uloženy v potrubí ve zdi za sací zásuvkou a při úklidu je stačí jen ze zásuvky v potřebné délce vytáhnout a připojit k nim rukojeť se sací tyčí. Po skončení úklidu se hadice sama vlivem podtlaku v sacím potrubí zatáhne zpět. Hadice se dodávají v délkách cca 9, 12 a 15 metrů a jsou kryty ochranným obalem, který zároveň slouží i jako ochrana nábytku před možným poškozením. Pokud se již rozhodnete pro systém centrálního vysávání neměli byste „hadice ve zdi“ opomenout.

Hadice ve zdi a veškeré příslušenství můžete nakupovat přímo v e-shopu:

hadice ve zdi

Zobrazení: 123118 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Počet komentářu: 5
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Datum posledního komentáře: 17.9.2017
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Datum posledního komentáře: 3.9.2012
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

Co je hadice ve zdi?
Představujeme vám novinku od společnosti Newag: sací hadice ve zdi

Objevte další úroveň příslušenství pro centrální vysavače, který výrazně zjednoduší průběh vašeho úklidu...

Celý článek
Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

FAQ
Vy se ptáte, my odpovídáme

Aktualizovaný seznam často kladených dotazů na téma sací hadice ve zdi.

FAQ
HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Partnerské weby