Sací hadice

Co je třeba k montáži hadice ve zdi?

20. 4. 2012, 14:19

Novinka, která je výstižně nazývána Hadice ve zdi, posouvá možnosti centrálních vysavačů ještě dále, než tomu bylo doposud. Uživatel si samozřejmě může vybrat hadici v různých délkách.

Hadice, která je schovaná ve zdi

Klíč k pohodlnému úklidu? Nepochybně novinka v podobě vysavačových hadic výsuvných ze zdi. Díky nim již nemusí uživatel manipulovat s dlouhou hadicí, ale na úklid si vytáhne pouze potřebný kus. Po dokončení úklidu jednoduše odjistí pojistku a hadice se zasune do zdi.

Princip systému sací hadice ve zdi je jednoduchý. Trubní rozvod ze speciálního potrubí (pro centrální vysavače) o průměru 50,8mm, osazený dlouhými koleny pro Hadici ve zdi a zakončený speciální zásuvkou Hadice ve zdi, skrývá zároveň i obslužnou hadici, které se při úklidu vytahuje ze zásuvky v potřebné délce a na závěr vysávání se odjistí pojistka a hadice se vtáhne zpět do trubního rozvodu sací silou centrální vysavačové jednotky. S Hadicí ve zdi už doma při úklidu nebudete muset přenášet ani vysavač, ani vysavačovou hadici. Vysávání je nyní ještě jednodušší, než si umíte představit.

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

Hadice ve zdi se skládá z těchto komponent:

Speciální patentovaná zásuvka

Je vyrobena tak, aby pohodlně schovala koncovku hadice, pojistku pro zajištění hadice proti pohybu a spínač pro spuštění centrální jednotky. Barva může být bílá, nebo béžová a velmi dobře splývá se stěnou, na které je nainstalována. Ideální pro montáž do sádrokartónové příčky, nebo stěny šatní skříně. Pozor, zásuvka je konstruována na tloušťku sádrokartónové desky, zhruba 12mm a při instalaci do klasického zdiva můžou vzniknout pro nezkušeného montážníka komplikace se správným osazením zásuvky tak, aby nevyčnívala přes líc omítky. Pro takové instalace připravujeme speciální montážní díl pro omítku. Naše společnost Newag, dováží a instaluje úspěšně Hadice ve zdi již více jak jeden rok a jako jediná na trhu má s instalacemi bohaté zkušenosti. Zásuvka, díky možnosti použití dlouhých hadic, stačí většinou jedna na patro.

Koleno

Kolena s velkým poloměrem jsou v nabídce v úhlech: 22,5°, 45° a 90°. Používají se v trubním rozvodu pouze v té části rozvodu, kam se ukládá vysavačová hadice. Velký poloměr kolen zaručuje snadnou manipulaci s hadicí a bezproblémové vytahování a „vcucávání“ hadice zpátky do rozvodu.

Hadice

Pružné a lehké hadice pro systém Hadice ve zdi nabízíme vždy v komfortní podobě s pratelným látkovým potahem, který zabraňuje poškození nábytku a zárubní dveří při manipulaci s hadicí v jejich okolí. Hadice jsou v délkách: 9,1m, 12,2m a 15,3m. Trubní rozvod, který obsahuje speciální kolena musí být vždy minimálně o 1m delší, než je délka hadice v něm ukryté a zároveň nesmí být v této části žádné odbočení k jiné vysavačové zásuvce, třeba Vacpan, protože při zasunuté hadici by byl znemožněn průtok vzduchu do této větve.

Rukojeť

K hadici je nutné si zakoupit i speciální rukojeť, mezičlánek mezi hadicí a teleskopickou tyčí, nebo třeba nástavcem na prach. Rukojeť, vlastně ergonomické madlo s nástavcem a teleskopickou tyčí je jediná věc, kterou budete muset přenášet v domě. K hadici ve zdi nabízíme příslušenství sestávající se ze všech potřebných komponentů k úklidu. Nástavce, teleskopické tyče s pojistkou či turbokartáče jsou kompatibilní s příslušenstvím Huskky a Duovac.

Základem dobré funkce sací hadice ve zdi je výkonná centrální jednotka. Podmínkou je průmyslový motor s chlazením bypass, který je ve většině vysavačových jednotek Husky a Duovac s doživotní zárukou. Nedoporučujeme používat jednotky chlazené průtokem vzduchu, protože delší hadice může jednotku více zatížit. Správný typ vysavačové jednotky si nechte doporučit na základě délky hadice a rozsahu trubního rozvodu, abychom mohli garantovat optimální výkon a dlouhou životnost systému.

Hadice ve zdi a veškeré příslušenství můžete nakupovat přímo v e-shopu:

hadice ve zdi

Zobrazení: 129589 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Počet komentářu: 5
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Datum posledního komentáře: 17.9.2017
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Datum posledního komentáře: 3.9.2012
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

Co je hadice ve zdi?
Představujeme vám novinku od společnosti Newag: sací hadice ve zdi

Objevte další úroveň příslušenství pro centrální vysavače, který výrazně zjednoduší průběh vašeho úklidu...

Celý článek
Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

FAQ
Vy se ptáte, my odpovídáme

Aktualizovaný seznam často kladených dotazů na téma sací hadice ve zdi.

FAQ
HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Partnerské weby