Sací hadice

Správný výběr sací hadice

20. 4. 2012, 14:09

Sací hadice je jediná viditelná součást centrálního vysavače. Během vysávání s ní budete přicházet do styku nejčastěji, proto je nutné jejímu výběru věnovat značnou pozornost.

Parametry sacích hadic

Na trhu je k dostání řada typů sacích hadic. Abychom vám usnadnili vývěr, upozorníme vás v následujícím článku na základní aspekty, které byste při výběru měli zohlednit, protože budou mít přímý vliv na efektivitu vašeho úklidu.

Sací hadice musí mít především dostatečnou délku, abyste při vysávání byli schopní pokrýt všechny části domu. Běžná délka sací hadice se pohybuje v rozmezí sedmi až deseti metrů. Taková délka by měla být dostatečná pro většinu domácností. Pokud by tento rozměr nebyl postačující, je možné instalovat tzv. prodlužovací sací hadici. Ta je schopná navýšit délku sací hadice o další tři, případně pět metrů. Existují i speciální typy sacích hadic. Mezi takové patří garážová sací hadice, určená pro úklid automobilu, jejíž délka může být až patnáct metrů a elastická sací hadice, která má v základní poloze délku jeden a půl metru a je možné ji natáhnout až do délky sedmi a půl metrů.

Centrální vysavač Husky Q PRO

Důležitým hlediskem, které byste měli při výběru sací hadice zohlednit, je typ rukojeti, kterým bude hadice opatřena. Výběr na trhu je široký a umožní vám zvolit takovou rukojeť, která vám padne přesně do ruky a zpříjemní tak vaše uklízení. Existují dva základní typy rukojetí: pistolová a ergonomická. Pistolová rukojeť je velmi oblíbená pro svou snadnou manipulaci, kdy díky svému řešení umožňuje uvolněné držení ruky. Během úklidu tedy nepociťujete nepříjemnou bolest a únavu. Ergonomická rukojeť dosáhne stejného efektu, pouze jinou cestou. Rukojeť je svým tvarem maximálně přizpůsobena anatomii úchopu ruky, což má opět vliv na únavu ruky.

popis

Vedlejšími faktory, které budou hrát roli ve vašem výběru, budou i vedlejší funkce sacích hadic, které vám také zjednoduší průběh úklidu. Pokud budete chtít vysavač ovládat elegantně a efektivně, zvolíte rukojeť s vestavěným vypínačem. Budete-li chtít vysavač vypnout a následně zapnout, nebudete se muset přesouvat až k zásuvce, stačí přepnout tlačítko na rukojeti sací hadice.

Centrální vysavač zobrazuje provozní informace na displeji sací jednotky. Ta je však ukryta mimo obytné místnosti. Pokud chcete tyto údaje sledovat, musíte vážit cestu přímo k sací jednotce. Existují ale sací hadice do zdi, které jsou opatřeny displejem a tyto údaje zobrazují přímo na držadle sací hadice. Veškeré informace tak máte během vysávání neustále pod kontrolou. Sací hadice v tomto případě komunikuje se sacím modulem bezdrátově. Je tedy nutné vybavit modul vysílačem a sací hadici přijímačem.

Dalším zajímavým systémem usnadňujícím vysávání je regulátor otáček. Ten je opět umístěn přímo na sací hadici. Budete-li chtít snížit či zvýšit otáčky, nebudete muset chodit až k zásuvce, ale zvládnete to rychle a pohodlně přímo z vaší aktuální sací pozice.

Hadice ve zdi a veškeré příslušenství můžete nakupovat přímo v e-shopu:

hadice ve zdi

Zobrazení: 111994 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Počet komentářu: 5
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Hadice ve zdi pro centrální vysavače Datum posledního komentáře: 17.9.2017
Článek: Hadice ve zdi inovuje centrální vysávání Datum posledního komentáře: 3.9.2012
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

Co je hadice ve zdi?
Představujeme vám novinku od společnosti Newag: sací hadice ve zdi

Objevte další úroveň příslušenství pro centrální vysavače, který výrazně zjednoduší průběh vašeho úklidu...

Celý článek
Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

FAQ
Vy se ptáte, my odpovídáme

Aktualizovaný seznam často kladených dotazů na téma sací hadice ve zdi.

FAQ
HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Partnerské weby